ازدواج و دوران نامزدی:

ازدواج، به معنای توافقی احساسی و فکری و جسمی و در کنار همدیگر زندگی کردن برای مدت طولانی است ، یک اتحادیه شناخته شده فرهنگی بین افراد است، به نام همسر، که حقوق و تعهدات بین آنها، و همچنین بین آنها و فرزندان ، با قوانینی ثابت می شود .تعریف ازدواج در سراسر جهان نه تنها بین فرهنگ ها و بین ادیان، بلکه در طول تاریخ در هر فرهنگ و مذهب متفاوت است، وازدواج در هر کشوری  به صورت قوانین خاصی اجرا می شود، اما معمولا در همه کشورها اساسا یک نهاد است که در آن روابط بین فردی، معمولا جنسی، به رسمیت شناخته شده و یا تحریم شده است.دوران نامزدی نیز قبل از ازدواج رخ می دهد و برای شناخت قبل از ازدواج بهترین دوره فردی است. در برخی از فرهنگها، قبل از انجام هر گونه فعالیت جنسی، ازدواج توصیه می شود یا به شکل ضروری لازم است. هنگامی که به طور گسترده بخواهیم ازدواج را  تعریف کنیم، ازدواج یک جهان فرهنگی محسوب می شود. ماده ۱۶ اعلامیه جهانی حقوق بشر اعلام می کند که “مردان و زنان کامل بدون هیچ محدودیتی با داشتن هر نوع نژاد، ملیت یا مذهب حق دارند ازدواج کنند و خانواده خود را تشکیل دهند. آنها حق دارند حقوق برابر را برای زن و مرد تعیین کنند.  ازدواج کردن باید بین دو طرف با رضایت کامل انجام شود.

دوره نامزدی شما مهم تر از روز عروسی شما است:

برنامه ریزی عروسی یک تجربه عجیب و غریب و اغلب برای افراد با احساس داشتن روزهای آفتابی همراه است دوران نامزدی دوره ای است که از روز عروسی شما بسیار مهم تر است زیرا در این دوران است که شما شناخت را شروع خواهید کرد. و می توانید فرد مقابل خود را از هر لحاظی مورد بررسی قرار دهید. ماه هایی که به عروسی شما منتهی می شوند، یکی از مهم ترین ماه های زندگی شما هستند. و شما قطعا در طول این ماه ها باید به همه مسائلی که مورد نظرتان است چه از لحاظ رفتاری و یا خانوادگی نامزد خود را مورد بررسی قرار دهید حتی می توانید در برخی رفتارها او را به چالش بکشید.

  1. برنامه ریزی در دوران نامزدی

من نمی دانم که آیا کسی به شما گفته است یا خیر، اما تعامل با همدیگر باید به صورتی باشد که زمانی برای آماده سازی در  ازدواج قرار دهید، در درجه اول برنامه ریزی کردن برای عروسی بسیار اهمیت دارد که این موضوع خود استرس زا است و اینکه در این طول مدت که دوره نامزدی نامیده می شود شناخت رفتاری بیشتر اهمیت دارد. دوره نامزدی برای شناخت خانواده ها از همدیگر نیز بسیار مفید است.  در دوران نامزدی شما رابطه عاطفی خود را شروع می کنید و حس محبت در هر دو طرف  و عشق و علاقه ایجاد شده و به همدیگر این احساسات را نشان می دهید. صحبت هایی که می شود باعث آشنایی بیشتر شده و به همه جوانب رفتاری همدیگر وارد می شوید. البته می توان گفت شما نباید در این دوران فقط احساسی رفتار کنید بلکه باید به میزان صبر و تحمل طرف مقابلتان و یا اینکه چگونگی رفتار او در جمع و یا در تنهایی و چگونگی بروز احساسات طرف مقابلتان توجه کنید.

 

 

 

در دوران نامزدی، نامزد خود را ستایش کنید