نیازهای اساسی عاطفی انسانی

در اینجا برخی از نیازهای عاطفی انسان که به عنوان احساس بیان شده اند آورده شده است. در حالی که همه انسانها این نیازها را به اشتراک می گذارند ، هر یک در قدرت نیاز متفاوت بنظر می رسند ، همانطور که برخی از ما به آب ، غذا بیشتر یا خواب بیشتری نیاز داریم. ممکن است یک نفر به آزادی و استقلال بیشتری احتیاج داشته باشد ، دیگری ممکن است به امنیت و ارتباطات اجتماعی بیشتری نیاز داشته باشد. هنگامی که نیازهای عاطفی طبیعی یک فرد برآورده می شود ، رفتار سالم بطور طبیعی دنبال می شود. (به یادداشت های زیر در مورد کودکان ، نوجوانان و مدارس مراجعه کنید. در مراتب مختلف ، هر کسی مطابق ماهیت منحصر به فرد خود ،  نیاز عاطفی طبیعی داریم:

 • پذیرفته شدن
 • تصدیق کردن
 • تحسین شدن
 • استقبال شدن
 • تایید شدن
 • اعتبار
 • اعتقاد داشتن
 • توانایی
 • مراقب بودن در مورد
 • به چالش کشید
 • پاک
 • صالح
 • اطمینان
 • بخشش

نیازهای عاطفی کودکان

کودکان ، نوجوانان در مدارس

یک مشکل در مدارس معمولی ، برخورد با همه دانش آموزان است که گویی نیازهای عاطفی و روانی آنها یکسان است. نتیجه این است که بسیاری از نیازهای عاطفی خود راضی نیستند. به عنوان مثال ، ممکن است یک کودک یا نوجوان نسبت به آنچه در مدارس سنتی ارائه شده ، کنجکاوی و نیاز بیشتری به درک داشته باشد ، در حالی که دیگری رضایت دارد تا هر آنچه را به او گفته می شود بپذیرد.

کسانی که نیازهای احساسی برآورده ندارند ، مانند هر یک از ما وقتی نیازهای ما برآورده نشود ناامید می شوند. از آنها انتظار می رود که ناامیدی خود را از طریق مختلف که معمولاً به عنوان “رفتار نادرست” مشاهده می شود ، “عملی کنند”. هرچه بهتر نیازهای منحصر به فرد آنها را شناسایی کنیم و آنها را برآورده کنیم ، مشکلات کمتری دارند.

اگر نیازهای عاطفی یک فرد کودک به طور قابل توجهی برآورده نشود ، شانس بسیار بالاتری برای آنها وجود دارد تا زمانی که به سن نوجوانی برسند نیازهای عاطفی آنها برآورده شود، مشکلات جدی در سلامت روان از جمله افسردگی و احساس خودکشی بنابراین در بین آنها بیشتر می شود.

اهمیت نیازهای عاطفی:

در سلسله مراتب مازلو بیشتر نیازها در واقع نیازهای عاطفی هستند. همانطور که مثلث معروف وی نشان می دهد نیازهای جسمی ما در پایین ترین قسمت قرار دارد. پس برآورده شدن نیازهای عاطفی ما برای ما مهمتر می شود.

جان گوتمن ، روانشناس محترم و متخصص زوجین نیز اهمیت نیازهای عاطفی را در روابط ما تشخیص  و بسیار مهم می داند. افراد ازدواج می کنند ، دوست می شوند ، یا سعی می کنند روابط خود را با خواهر و برادر حفظ کنند تا این روابط از بین نرود. با این وجود بسیاری از آنها شکست می خورند زیرا مردم به اندازه کافی به نیازهای عاطفی دیگران توجه نمی کنند.

والدین و نیازهای کودک:

در اینجا یک نقل قول از جان برداشو آورده شده است.

تا زمانی که مادر و پدر از طریق قدرت خود و در کنار یکدیگر نیازهای خود را برآورده کنند ، از فرزندان خود برای حل این نیازها استفاده نخواهند کرد.

در اینجا سوال پیش می آید که  “نیازهای عاطفی فرزند شما چیست؟”

نیازهای عاطفی روزانه

نیازهای عاطفی روزانه:

در بعضی از کشورها برچسب هایی در مورد مواد غذایی دارند که به شما می گویند چه مقدار حداقل از نیاز روزانه شما به یک ویتامین خاص برای یک غذای خاص مورد نیاز است. این امر باعث تعجب من در مورد “نیازهای عاطفی روزانه” ما شد. اکنون می دانم که این  مورد شبیه به نیازهای غذایی روزانه ما است ، اما بسیار کمتر مورد مطالعه و بحث قرار می گیرد. در حین جستجو “نیازهای عاطفی روزانه” را پیدا کردم. (من فکر می کنم که می توانیم “خشم ، درد و نیازهای عاطفی برآورده نشده” را جایگزین کنیم .

اگر مادر یا پدر نوجوان هستید:

همیشه بر منافع مثبت بودن تأکید بورزید تا منفی بودن

تحصیلات، نوجوانان در صورت دوست داشتن بدون قید و شرط شکوفا می شوند ،آنها به خاطر شخصیت منحصر به فرد خود مورد ستایش و قدردانی قرار می گیرند. والدین این را منطقی می دانند ، اما در عمل به این صورت رفتار نمی کنند. در مواقع استرس ، عصبانیت و خستگی والدین نیازهای عاطفی روزانه کودک و نوجوان خود را فراموش می کنند. طبیعی است و مقصر نیستند.

برخی نوجوانان از پدر و مادرشان بیش از حد متنفر هستند ، به دلیل اینکه انها انتظار دارند فرزندان همیشه از آنها اطاعت کنند. نوجوانان از انجام کارهای خود متنفرند اگر بدانند که مادر از هر جزئیات کوچک انتقاد می کند. از این رو وقتی والدین عیب هایی را در فرزند خود می بینند خود را مقصر می دانند و ابراز ناراحتی می کنند.

نیازهای عاطفی در تجارت و مدیریت:

در اینجا عنوان مقاله سوزان دیوید در بررسی بازرگانی هاروارد آورده شده است. احساس نگرانی می کنم که موضوع نیازهای عاطفی را در آنجا می بینم. مطمئن شوید که نیازهای عاطفی کارمندان خود برآورده می شوند. ابتدا به رفتار خود و همسرتان در مورد نوجوان خود فکر کنید. غالباً می توانید جواب مشکلات نوجوانان خود را در قلب خود بیابید. به نیازهای عاطفی مدیر و یا کارمند و پدر و مادر و فرزندان خودتان در هرجامعه ای که زندگی می کنید توجه کنید.

آیا تا به حال نمودار سلسله مراتبی نیازهای معروف مازلو را دیده اید؟ این نمودار پیشرفت نیازهای انسان را نشان می دهد ، از نیازهای اساسی مانند غذا و آب در پایین هرم گرفته تا خود تحقق نیازها که در اوج قرار گرفته است. خواه در یک جامعه مدرن غربی و چه در یک قبیله بومی زندگی می کنند ،  در تحقیق مازلو تمامی نیازها شناسایی شده اند. اما چگونه این نیازها را برآورده می کنیم؟

 

خوب ، به نظر می رسد ، همه ما با تأمین منابع طبیعی برای رفع این نیازها متولد شده ایم – اگر فقط می توانیم یاد بگیریم که وارد آنها و به نیازهای عاطفی افرادی که در کنارمان زندگی می کنند توجه کنیم باعث می شود به نیازهای عاطفی ما نیز توجه شود. این نیازها و منابع ذاتی به طور جمعی خوانده می شود ، زیرا آنها برای همه ما مشترک است.